Terapia indywidualna dorosłych

Mogę pomóc jeśli dorosły…

Terapia którą oferuję zwykle jest terapią długoterminową. Nie opiera się na radach ani ćwiczeniach, czy luźnych rozmowach o tym “jak żyć”. Terapeuta i pacjent siedzą naprzeciwko siebie. Pacjent może swobodnie wyrażać myśli, emocje, wszelkie odczucia związane ze swoim przeżywaniem przeszłości, codzienności, a także swoim odczuwaniem relacji z terapeutą. Jest to ważne ponieważ leczenie odbywa się w oparciu o relację terapeutyczną osoby leczonej z psychoterapeutą. Aktywność terapeuty zależy od etapu leczenia, natomiast nastawiona jest szczególnie na analizę, stawianie hipotez i wspólne nazywanie stanów emocjonalnych w jakich znajduje się pacjent, jego postaw i wzorów relacji. Terapeuta jest przez cały czas bardzo uważny na to, co dzieje się z pacjentem i nim samym podczas sesji, formułuje na podstawie zgromadzonego materiału interpretacje. Mają one na celu w zrozumiały sposób przybliżyć pacjentowi to co kryje się nieświadomości. Psychoterapia nie jest więc procesem czysto intelektualnym- mapę naszej wspólnej drogi tworzą emocje. 

Czas i miejsce trwania sesji

Sesje terapeutyczne trwają 50 minut. Odbywają się przy ul. Gałczyńskiego 2, w prywatnym gabinecie nr 24.

Częstotliwość spotkań

Sesje terapeutyczne zalecane są z większą częstotliwością, jednak w zależności od możliwości pacjenta i terapeuty odbywają się minimum 1 raz w tygodniu – decyzję o częstotliwości podejmujemy wspólnie.

Odwoływanie sesji

Istnieje możliwość bezpłatnego odwołania sesji na 24h przed planowanym spotkaniem. W przypadku przekroczenia tego czasu pacjent zobowiązany jest wnieść opłatę za nieodbytą sesję terapeutyczną. W szczególnych przypadkach w których pacjent nie może dotrzeć do gabinetu, można przełożyć sesję na inny termin, lub odbyć ją online.

bądźmy w kontakcie

skontaktuj się z nami