Terapia indywidualna młodzieży

Zapraszam do wspólnej pracy nastolatków którzy:
Podstawowym narzędziem pracy jest rozmowa. Pierwsza konsultacja odbywa się z nastolatkiem i – jeśli taka jest jego wola – również z rodzicami. Zdarza się jednak, że młody człowiek nie chce brać udziału w terapii właśnie dlatego, że rodzic będzie o wszystkim wiedział. Dbam więc o to aby treści wnoszone przez pacjentów były ich prywatną sprawą, a jeśli zechcą podzielą się tym z rodzicami, na wspólnym spotkaniu, które możemy ustalić. Zobowiązana jestem do zachowania tajemnicy zawodowej, wyjątek stanowią informacje związane z zagrożeniem zdrowia lub życia pacjenta, o których informowani są rodzice. Po pierwszym spotkaniu spisuję powyższe zasady, a na dokumencie tym widnieje podpis mój, nastolatka oraz prawnego opiekuna.

Czas i miejsce trwania sesji

Sesje terapeutyczne trwają 50 minut. Odbywają się przy ul. Gałczyńskiego 2, w prywatnym gabinecie nr 24.

Częstotliwość spotkań

Sesje terapeutyczne zalecane są z większą częstotliwością, jednak w zależności od możliwości pacjenta i terapeuty odbywają się minimum 1 raz w tygodniu – decyzję o częstotliwości podejmujemy wspólnie.

Odwoływanie sesji

Istnieje możliwość bezpłatnego odwołania sesji na 24h przed planowanym spotkaniem. W przypadku przekroczenia tego czasu pacjent zobowiązany jest wnieść opłatę za nieodbytą sesję terapeutyczną. W szczególnych przypadkach w których pacjent nie może dotrzeć do gabinetu, można przełożyć sesję na inny termin, lub odbyć ją online.

bądźmy w kontakcie

skontaktuj się z nami